Mine tippoldeforeldre og deres avdøde etterkommere (de jeg kjenner til).

 

Frants Hansson (16), Eidsberg og Trøgstad, f.13.11.1834 Bøltorp plads i Trømborg i Eidsberg, d.22.06.1900 Midtaas i Trøgstad, g.13.07.1853 i Eidsberg m/Christiane Hansd., f.18.12.1821 Svade i Skibtvedt, d.02.08.1870 Qverner til Hersæter i Trøgstad.

A.  Caroline Helene Frantsd., f.29.08.1853 Fiskerud u/Opsal Eidsberg, d.07.04.1873 Kværner til Braate.

B.  Anette Frantsd., f.09.05.1858 Rustad u/Ramstad Hærland, d.12.05.1862 Holmen til Hærseter.

C.  Carl August, f.19.10.1863 Holmen til Hærseter, d.05.11.1866 samme sted.

D.  Ole Anton Aas, Oslo, f.08.02.1866 Holmen til Hærseter, arbeider g.12.11.1890 Gutu m/Kristina Olsd. Dillevig, f.21.09.1865 Dalen i Toksmark i Sverige, d.04.09.1950, gravlagt på Nordre gravlund på Sagene.

1.   Inga Kristiane, f.16.11.1890 Trøgstad, fadder i 1913, d.før 1978.

2.   Fredrik Olaf Aass, Oslo, f.28.09.1892 Trøgstad, d.21.07.1979 og gravlagt på Nordre gravlund på Sagene g.03.11.1912 Sagene m/Inga Marie (Eriksen) Aass, f.25.11.1892 Christiania, d.29.04.1966.

i.    Bjarne Anton Aas, arbeider, f.02.07.1913 Sagene, d.29.04.1956, gravlagt på Nordre gravlund på Sagene, forlovet m/Olga Paulsen.

ii.   Fritz Ingvald Aass, f.17.12.1916, d.09.10.1995, gravlagt på Nordre gravlund på Sagene.

iii. Asbjørn Aass, f.25.01.1919, d.26.11.1988, gravlagt på Nordre gravlund på Sagene.

iv.  Rolf Olaf Aass, Oslo, f.11.08.1926, d.19.03.2009 g.1948 m/Solveig Emmy (Lillemor) (Gulbrandsen) Aass, f.15.11.1926 Oslo, d.12.10.1996.

v.   Finn Roar Aass, Halden, f.27.07.1931, d.28.11.2017.

3.   Martha Lovise Aas, Oslo, f.14.12.1896 Trøgstad, konf.12.05.1912 Sagene, d.18.01.1978, gravlagt på Nordre gravlund på Sagene.

4.   Alf Konrad Aas, Oslo, transportarbeider, f.28.11.1899 Paulus, konf.06.12.1914 Sagene, d.10.07.1968 og gravlagt på Nordre gravlund på Sagene g.m/enke Aslaug Kristiansen, f.30.04.1906, d.05.05.1981 g.m/Anne Margrethe Aass, f.01.10.1935 Oslo, d.11.07.2019.

5.   Magda Helene, f.24.02.1902 Paulus, konf.03.12.1916 Sagene.

Gundhild Marie Nilsd. (17), f.26.08.1843 Paradis u/Krog på Hemnes i Høland, d.20.12.1920 Vister i Eidsberg barn m/ungkar Torvald Hansen Stiklen i Båstad i Trøgstad.

A.  Helene Torvalsd., til Kristiania i 1904, f.12.04.1870 Løvestad i Båstad i Trøgstad g.m/skofabrikarbeider i 1910 og filer i Xania Sporveisselskap i 1923 Theodor S. Foss, f.02.09.1874 Høland. De bodde i Stenstrups gate 7, Oslo, i ft-1910 og ft-1923.

Frants (16) g.11.05.1872 m/Gundhild Marie (17).

A.  Hans Ludvig Aas, Vister i Herland i Eidsberg, f.15.03.1872 Kværner til Braate, d.14.11.1923 av hjertelammelse, g.24.11.1899 Eidsberg m/Karoline Marie Paulsd., f.05.03.1864 Vardehytten u/Opsal Eidsberg, d.04.07.1922 av kreft.

1.   Oskar Frants Wister, Mysen i Eidsberg, f.27.06.1900, d.02.10.1973 g.m/Marie Kristine (Korterud) Wister, f.11.10.1904 Eidsberg, d.19.05.2001.

2.   Johan Konrad, f.17.04.1903, d.23.11.1904 av sykdom i milten.

3.   Johan Godtfred Wister, Eidsberg, f.11.06.1907, d.01.12.1982 g.m/Ingeborg Sofie Wister, f.29.08.1908, d.04.07.1987.

i.    Odd Hans Kristian Wister, Mysen, f.16.03.1932, d.26.07.1999.

B.  Carl August Fransen Aas (8), Oslo, f.03.08.1874, d.14.03.1941 g.16.11.1897 m/Oline Olsdatter (9) (foreldre), f.06.01.1876, d.24.02.1959. (Etterkommere).

C.  Karoline Alette Frantsd., f.16.12.1876 Gutu, d.25.10.1881 Gutu af Braate.

D.  Maren Lovise Frantsd., f.25.05.1879 Gutu af S.Braate, d.01.08.1892 Midtaas af Risbraate av Tæring.

E.   Karoline Emilie Frantsd., f.14.10.1881 Gutu af Braate, d.15.08.1889 Gutu til Braate av tæring.

F.   Nils Hagbart Frantsson, f.31.03.1884 Gutu af Braate, d.20.06.1888 Gutu af Braate søndre.

G.  Magda Fredrikke Frantsd., f.11.11.1886 Gutu af Braate, d.18.09.1888 Gutu af Braate av koler(ine?).

 

 

Ola Olsson Hagen (18), f.09.05.1857 Sørskogbygda i Elverum, d.31.12.1876 Kristiania barn m/Rikka Ingvaldsd. (19), Kordalen i Hof i Solør, f.20.04.1854, d.10.04.1921.

A.  Oline Olsdatter (9), Oslo, f.06.01.1876, d.24.02.1959 g.16.11.1897 m/Carl August Fransen Aas (8) (foreldre), f.03.08.1874, d.14.03.1941. (Etterkommere).

Rikka (19) barn m/Kristian Olsen Kordal, f.1858.

A.  Ragna, f.27.01.1881, d.03.02.1962 g.14.08.1900 Våler m/Ole Marius Olufsen Lunkemoen, f.28.10.1869 Våler, d.02.02.1952, gård- og trelastarbeider. Bor under ft-1900 på Høiland (32-1) i Våler.

1.   Ragnvald Lindboe, Hof i Solør, f.21.06.1903 Flobergshagen Åsnes, d.16.02.1968, g.10.05.1930 Grue m/Karetta Knudsen, f.12.09.1903 Øvre Rendalen, d.14.02.1956.

i.    Ragnild (Lindboe) Rensmoen, Oslo, f.22.06.1930 Grue, d.03.04.1997 g.26.11.1949 m/Knut Reidar Rensmoen, f.28.10.1923 Lørenskog, d.23.06.1992.

a.   Anne-Brit (Rensmoen) Skogmo, Bærum, f.20.10.1957, d.24.11.1997.

ii.   Kåre Lindboe, Oslo, f.09.05.1932 Grue, d.27.11.2013 g.23.01.1958 m/Julie Eisley (Pedersen) Lindboe, f.02.05.1929 Herøy, d.29.03.1998.

c.   Tore Lindboe, Lørenskog, f.27.09.1965, d.30.10.1994.

iii. Leif Lindboe, Åsnes, f.11.07.1934, d.18.06.1991 g.m/Karin (Langerud) Lindboe, f.25.07.1934 Grue, d.03.04.2004.

a.   Roy Lindboe, f.08.05.1956, d.16.04.1975.

iv.  Alf Lindboe, Rælingen, f.08.10.1936, d.29.05.1993 g.m/Sigrid (Åmyrer) Lindboe, f.25.08.1935 Rauland, d.29.05.1999.

v.   Solveig (Lindboe) Tangen, Åsnes, f.10.02.1939 Grue, d.12.11.2005 g.m/Anders Daniel Tangen, f.02.12.1928 Vinger, d.04.07.2018.

2.   Arne Lindboe, Åsnes, f.02.05.1906, d.07.08.1977 g.05.06.1943 i Hof m/Magda (Skogvang) Lindboe, f.17.01.1919, d.10.08.2006.

3.   Mathilde (Lindboe) Aksøy, Oslo, f.10.03.1909 Linbo Grue, d.21.09.1971 g.m/Øivind Milton Aksøy, f.08.02.1909 Kristiania, d.15.06.1972.

4.   Kristine Sandsundet, Grue, f.12.01.1913 Grue, d.01.12.1968 g.m/Hallgrim Sandsundet, f.01.01.1920, d.01.01.1985.

5.   Ragnhild Pettersen, Åsnes, f.02.06.1915 Grue, d.22.05.1974 g.1936 m/Ole Pettersen, f.05.03.1907, d.03.10.1990.

6.   Hans Lindboe, Våler, f.05.05.1923 Grue, d.13.06.1988 g.m/Eva Mathilde (Bergerengen) Lindboe, f.15.06.1936 Åsnes, d.21.03.2001.

Rikka (19) barn m/Oskar Olsen Haug, f.1854.

A.  Olaf O. Kordal, Skinnerbør (28-6) i Hof i Solør, f.24.08.1884, d.16.04.1968 g.23.12.1912 m/Gunda Arnesd. Sundeng, f.27.05.1888 Arnestad (28-21) i Hof i Solør, d.05.11.1958.

1.   Bergliot Regine (Kordahl) Sandli, Glomnes (28-17) i Hof i Solør, f.19.03.1913, d.10.08.2010 g.m/Paul Sandlie, f.27.07.1910 Elvenes (28-28) i Hof i Solør, d.13.01.1992.

2.   Agnar Kordal, Åsnes, f.28.01.1915, d.20.09.1984 g.m/Gudrun (Mathisen) Kordal, Åsnes, f.30.10.1920, d.23.01.2006.

3.   Ole O Kordal, f.18.12.1915, d.1940, gravlagt 03.08.1940.

4.   Einar Georg Kordahl, Myrvollheimen i Arneberg, f.17.11.1920, d.11.08.2006 g.1944 m/Dagny Ovidie (Skyrudrudshaugen) Kordahl, f.08.02.1923, d.01.10.2006, (Tangen) fra Galterud i Sør-Odalen.

i.    Knut Olav Kordal, Arneberg, f.25.04.1945, d.20.10.2017.

5.   Gunvor (Kordahl) Engebakken, Namnå i Grue, f.15.01.1923, d.15.01.2007 g.1942 m/Kolbjørn Engebakken, f.19.09.1915, d.17.11.2000.

ii.   Karin Engebakken, f.30.03.1944, d.21.06.1947.

6.   Ove Reidar Kordal, Arneberg, f.26.11.1926, d.27.04.2018, ansatt i NSB, overtok gården.

7.   Ingrid Olaug (Kordahl) Brenna, Flisa, f.21.12.1929, d.19.10.2014 g.1955 m/Karlot Brenna, f.27.03.1927, d.24.03.2010.

8.   Arne Kordal, Høgbakken i Åsnes, f.04.12.1932, d.07.07.1994 g.m/Britt Ingrid (Olsson) Kordal, f.11.03.1936, d.17.10.1988, fra Bograngen i Sverige.

 

Lenker til svenske kirkebøker med siste innførsel yngre enn 110 år, krever innlogging.

Brukertilgang er gratis og enkel å ordne.

Karl Andreasson Örnberg (20), Norge og Sverige f.04.05.1831 Vänersnäs i Sverige, d.25.01.1893 Järpås, Skaraborg, Sverige, gartner g.31.12.1857 Hole i Norge m/Maren Olsd. (21), f.26.10.1826 Ulverud (110-3) u/Kirkeby, Lommedalen, Vestre Bærum, d.16.08.1901 Järpås, Skaraborg, Sverige, Se-1880, Se-1890, Se-1900.

A.  Johanne Maria Elisabet Örnberg, Järpås, f.23.07.1858 i Hole, d.28.01.1884 av kronisk lungebetennelse bodde da i Klara i Stocholm. Barn m/?.

1.   Herman Emanuel, uekte tvilling, f.11.08.1877 i Järpås, d.05.05.1878 i Järpås registrert i Lidköping.

2.   Carl Edvard, uekte tvilling, f.11.08.1877 i Järpås, tvilling, Videre skjebne ukjent.

3.   Lydia Carolina Örnberg, Stockholm, f.17.06.1881 uekte i Maria Magdalena i Stockholm, vokste opp hos fosterforeldrer, videre skjebne ukjent.

B.  Ole Anton, f.10.09.1860 i Hole, d.31.03.1869 i Järpås.

C.  Maria Carolina Ekström, Stockholm, f.11.08.1862 Hoff i Norderhov (andre kilder f.10.08.1862), d.07.05.1930 på Ekerö ålderdomshem Maria Magdalena Stockholm 1.g.11.09.1887 Adolf Fredrik Stockholm m/Skräddare Sven Johan Lindell, f.26.10.1861 Kinne-Klefva, d.15.06.1888 av kronisk njureinflammation.
Maria Carolina 2g.20.02.1892 Nikolai förs. Örebro m/glasmästare Karl Emanuel Konstantin Ekström, f.19.12.1861 Katarina Stockholm, d.20.01.1897 Maria Magdalena Stockholm.

1.   Maria Elisabeth (Lisa), f.23.05.1892 Nikolai Örebro, d.29.04.1929 Jakob Stockholm 1g.m/underdirektør Svend Weidemann fra Danmark, äkt. uppl. i Danmark, 2g.borgerlig 30.12.1919 i Kristiania Norge m/skild tandläkare Ernst Viktor Bodorff, f.15.12.1885 Hedvig Eleonora Stockholm, d.26.04.1938 i bilulykke med sin 3.kone i Køge Danmark.

Maria Carolina, barn som enke med ukjent mann.

1.   Bror Adolf Ekström, Stockholm, montör, f.09.07.1899 Maria Magdalena Stockholm, d.15.11.1982 Bandhagen Stockholm, g.15.07.1923 i Ekerö ved Stockholm og skilt (01.11.1937?) m/Elsa Elisabet (Kvist) Ekström, f.11.11.1897 Ovansjö Gävleborg, d.28.08.1984 Hagsätra Torg Stockholm.

i.    Elsa Barbro (Ekström) Pettersson, f.22.12.1922 för ekteskap på Lovö, Ekerö, Stockholm, d.08.01.2017 gravlagt på Skogskyrkogården Stockholm g.20.06.1942 m/slakteriarbetare Sven Lennart Pettersson f.16.05.1921 Maria Magdalena Stockholm, d.16.04.1981.

ii.   Bror Hans Viktor, f.11.12.1924 Södertälje, d.18.03.1925 av Lunginflammation.

iii. Bo Arne Ekström, f.12.02.1926 Södertälje, d.07.10.2011 Kungsgården Ovansjö.

iii. Else Rigmor (Ekström) Jakobsson f.19.04.1933 Sofia Stockholm, d.29.11.1999 Högalid Stockholm g.m/Bert Håkan Jakobsson, f.22.06.1928 Engelbrekt, Stockholm, d.14.03.1995 Stockholm.

b.   Bengt Sonny Ekström, f.06.09.1959 Spånga Stockholm, d.29.05.2016 gravlagt på Skogskyrkogården Stockholm.            

Bror Adolf 2g.02.12.1937 m/Inga Viola (Jansson) Ekström, f.15.12.1916 Engelbrekt Stocholm, d.16.09.1983 gravlagt på Råcksta begravningsplats Stocholm.

ii. Leif George, f.21.09.1938 Johannes Stockholm, Lagerarbetare, Rörmontör, skilt 27.12.1973, død.

iii. Berit Viola Qvandt, Enköping, kontorist, f.17.04.1941 Johannes Stockholm, d.24.07.2017 gravlagt på Råcksta begravningsplats Stockholm g.28.02.1969 m/förestånd Karl Einar Qvandt, f.29.08.1917 Ystad Malmöhus, d.09.02.1995 gravlagt på Råcksta begravningsplats Stockholm.

D.  Carl Alfred, skomakere, f.05.02.1865 i Bryne Järpås, d.28.09.1894 av tuberculose, Göteborgs Haga.

E.   Alma Olivia, f.24.03.1868 i Bryne Järpås, d.14.08.1899 av tuberkulose pulmonal Katarina Stockholm g.16.05.1897 i Katarina m/urmakerarbeider Axel Arvid Otto Ekström, f.15.05.1868 Domkirken i Göteborg (g.på nytt i Fuxerna Älvsborg).

1.   Emma Margareta, f.29.09.1896 før ekteskapet i Maria Magdalena Stockholm, d.23.09.1986 Stockholm g.08.11.1919 m/Köpmann/Kontorist Karl David Henning Leufvenmark, f.30.09.1893 Katarina, d.23.02.1978 Stockholm.

i.    Kurt David, f.21.10.1920 Katarina, skilt 31.01.1957, d.15.11.1994 Stockholm.

ii.   Lars Viktor, f.15.02.1926 Katarina, d.23.07.2007 Stockholm.

F.   Seth Olof Antonius Karlsson Örnberg (10), Sverige og Norge; f.16.01.1870 barn m/Anna Kajsa Nilsdatter (11) (foreldre), Silbodal og Østlandet, f.07.09.1867, d.12.02.1950. (Etterkommere).

 

Lenker til svenske kirkebøker med siste innførsel yngre enn 110 år, krever innlogging.

Brukertilgang er gratis og enkel å ordne.

Nils Andersson (22), Haget/Berget Stenslanda i Silbodal (S) i Sverige, f.20.10.1832, d.10.12.1886 g.01.01.1859 m/Cajsa Eriksd. (23), f.29.05.1837 i Djuf i Silbodal, d.26.07.1921, Se-1880, Se-1890, Se-1900, Se-1910.

A.  Albin Nilsson, Stenslanda Silbodal og Kristiania, selveier, handlande og potethandler i Kristiania, f.28.09.1859, til Norge 17.03.1899 1g.25.08 1882 Silbodal m/Maria Lovisa Danielsd., f.08.08.1859 Nästebacka Silbodal, d.08.02.1898 på Rikshospitalet Kristiania.

1.   Algot Valfrid Albinssson, f.21.10.1883 Stenslanda, dro 23.05.1903 til Amerika og gav ikke mer lyd fra seg.

2.   Maria Kajsa Albinsd., f.17.01.1886 S.Ström Silbodal, sist nevnt hos far i Kristiania ft-1900.

3.   Julia Charlotta Albinsd., Glava Värmland, f.16.11.1887 S.Ström Silbodal, dro 20.08.1906 til Amerika,  g.06.08.1911 Glava m/handlande Anders Emil Olsson, f.27.01.1881 Gränsjön Glava.

i.    Sven Emil Holger Orvang, Arvika, f.10.06.1914 Sebbenebyn Glava, Kjøpmann/Dir g.14.07.1940 m/Rut Maria Elisabeth (f Eliasson) Orvang, f.09.02.1915 V.Högvalta Arvika Västra.

ii.   Anders Rune Holger Orvang, Arvika Östra, f.20.10.1919 Sebbenebyn Glava, kjøpmann g.18.10.1947 m/skolkökslärare Kerstin Elisabet (Rylander) Orvang, f.13.07.1917 Falu Kristine Kopparbergs län, d.2013.

Albin 2g.m/Karen Julia Nilsson, f.28.11.1870 Spydeberg.

B.  Erik Gustaf Nilsson, Haget i Stenslanda Silbodal, bruker og handlandende, f.14.10.1862, d.28.12.1915 Stenslanda av leverkreft, g.08.07.1885 Silbodal (vigde i Karlstad) m/Anna Marie Andersd., f.18.12.1862 Barlingshult i Silbodal.

1.   Hilding Eriksson, (sønn), Nästebacka Silbodal, f.21.08.1886 Stenslanda, d.25.06.1966 g.29.11.1930 Silbodal m/Elin Paulina (Olsson) Eriksson, f.30.05.1901 Djuf Silbodal.

i.    Gunvor Maria Larsson, Filipstad Värmland, f.24.09.1932 g.20.05.1961 m/byggn.konstr Nils Elof Larsson, f.18.06.1934 Stavnäs Värmland.

2.   Rudolf Eriksson, Stenslanda, f.07.08.1888 Stenslanda, kjøpmann, ugift.

3.   Signe Ottilia (Eriksson) Fredriksson, Djuv, f.18.02.1891 Stenslanda g.14.10.1922 Silbodal m/hemmansägare Gustav Fredriksson, f.02.10.1892 Gryttom Karlanda, d.09.10.1961.

4.   Elin (Eriksson) Dahlin, Herredalen Karlanda, f.22.12.1892 Stenslanda g.12.05.1917 Silbodal m/snekkerarbeider Johan Olsson Dahlin, f.09.05.1881 Herredalen Karlanda. Silbodal, Värmlands län, d.07.05.1955.

ii.   Erik Gunnar Dahlin, Skogsförman, f.31.10.1920 Herredalen Karlanda g.05.07.1958 m/Alli Inkeri Dahlin f.21.01.1924 Finland.

iii. Ingrid Sedonia (Dahlin) Nilsson, Svanskog Värmland, f.24.12.1924 Herredalen Karlanda.g.05.05.1951 m/Affärsföreståndare Anders Henning Nilsson, f.22.05.1924 Skee Göteborgs och Bohus län.

iv.  Olof Göran Dahlin, f.26.08.1929 Herredalen Karlanda, d.16.02.1931.

5.   Anni Eriksson Öststuga Gryttom Karlanda, f.05.06.1894 Stenslanda g.20.11.1915 Silbodal m/Esajas Andersson, f.03.08.1882 Gryttom Karlanda.

i.    Maja (Andersson) Hagegård, Brunskog Värmland, f.26.01.1917 Gryttom Karlanda, g,20.11.1937 m/folkskollärare Göran Samuel Hagegård, f.22.09.1907 St. Skärmnäs Brunskog Värmland.

ii.   Sven Andersson, Hemmansägare, f.03.06.1919 Gryttom Karlanda g.30.04.1948 m/Gerd Agneta Olivia Andersson, f.01.11.1925 Holmedal Värmland.

iii. Eric Andersson, Holmedal Värmland, f.03.02.1921 Gryttom Karlanda Slöjdlärare g.31.12.1948 m/Signe Lovisa (Trell) Andersson, f.24.05.1922 Karlanda.

iv.  Bengt Andersson, Hämnäs Karlanda, f.27.09.1923 Gryttom Karlanda, d.2014, musikkons.

6.   Hildur Maria (Eriksson) Berke, Resteröd (O), f.19.11.1897 Stenslanda g.11.03.1922 Silbodal (vigde i Resteröd) m/arrendator Bror Karl Berke, f.27.10.1886 Myckleby Göteborgs och Bohus län, d.10.12.1957.

i.    Inga Maria (Berke) Krüger, Göteborgs Masthugg, f.15.07.1924 Resteröd g.06.02.1954 m/Inköpschef/avd.ch Anders Håkan Krüger, f.05.07.1915 Lundby, Göteborgs och Bohus län, d.21.06.1981.

ii.   Britt Gunnel Berke, Göteborgs Johanneberg, f.30.01.1926 Resteröd, g.19.06.1946 og skilt 04.01.1967 m/folkskollärare/Adj. Bengt Bertil Jansson f.06.07.1922 Göteborgs Oscar Fredrik.

7.   Jenny (Eriksson) Danielsson, Backa Silbodal, f.05.02.1900 Stenslanda, d.30.06.1984 g.15.11.1930 Silbodal m/kvarnägare Karlén Danielsson, f.16.03.1899 Lian Silbodal.

i.    Stig Olov Karlénsson, Backa, Silbodal, f.04.02.1933 Lian Silbodal.

8.   Klary Martina (Eriksson Fredriksson) Barrehed, Sulvik Älgå, f.01.06.1904 Stenslanda, g.13.12.1930 Silbodal m/Byggmästare Otto Rudolf Fredriksson Barrehed, f.27.08.1897 Gryttom Karlanda.

C.  Maria Nilsd., Berget Stenslanda Silbodal, f.25.08 1865, d.05.09.1936 Djuv g.25.06.1887 Silbodal m/Nils Johannesson, f.11.04.1858 Nästebacka i Silbodal, d.24.01.1928 Hjärtsvaghet + lunginflammation.

D.  Anna Kajsa Nilsdatter (11), Silbodal og Østlandet, f.07.09.1867, d.12.02.1950 barn m/Seth Olof Antonius Karlsson Örnberg (10) (foreldre), Sverige og Norge; f.16.01.1870. (Etterkommere).

Anna Kajsa g.m/Ole Nyborg, skulle bo på Lørenskog.

E.   Nils Nilsson, Korsbyn Karlanda, f.24.02.1870, g.21.06.1897 Holmedal m/Anna Maria Nilsd., f.20.12.1871 Bäckehvarf Holmedal.

F.   Kristina Nilsd., Geterud Nästebacka i Silbodal, f.08.08.1872 g.03.11.1899 Silbodal m/Nils Nilsson, f.03.05.1873 Nästebacka i Silbodal, d.21.12.1955 søskenbarn (mødrene var søstre).

1.   Ester Magnelia Nilsson. f.27.08.1902 Nästebacka.

2.   Nils Rikard Nilsson, Stenslanda i Silbodal, f.21.11.1904 Nästebacka g.02.04.1938 Silbodal m/Helga Sofie (Bäckstrøm) Nilsson, f.20.04.1914 Østervallskog.

i.    Nils Rune Bertil Nilsson, Silbodal, f.05.07.1938 Silbodal, d.29.05.1970 g.24.06.1960 m/Monica Margareta (Möller) Nilsson f.23.11.1939 Bromma, Stockholm.

3.   Hulda Kristina (Nilsson) Molin, Silbodal, f.20.02.1907 Nästebacka g.14.12.1935 Silbodal m/Arrendator Axel Fritz Molin, f.08.08.1904 Jemnemon Sillerud (S).

4.   Elsa Maria (Nilsson) Eriksson, Silbodal, f.06.05.1914 Nästebacka, d.10.02.1970 g.06.05.1944 m/hemmansägare Arvid Johan Tage Eriksson f.03.12.1919 Höglian Silbodal.

5.   Erik Georg Nilsson, hemmansägare Nästebacka, f.09.03.1918 Nästebacka g.01.02.1947 m/Mildred Cecilia Helena (Gustafsson) Nilsson, f.17.11.1926 Holmedal.

G.  Carl Johan Nilsson, Senslanda, f.02.10.1874, d.11.10.1941.

H.  Wilhelm Nilsson, f.22.09.1876, d.08.01.1886.

I.    Hilda Nilsd., f.22.06.1879, d.21.04.1909 av tuberkelose.

J.   Arvid Erland, hemmansägare i Stenslanda f.08.06.1882 g.13.07.1911 i Karlanda m/Kristina Andersd., f.13.11.1883 Herredalen i Karlanda.

1.   Ellen Magnild (Erlandsson) Sundberg, Årjäng, f.08.09.1911 Karlanda, døpt 14.10.1911 (Stenslanda) Silbodal g.31.05.1941 m/sjöman-verkstadsarbetare Axel Torvald Sundberg, f.15.02.1912 Västra Fågelvik Värmland, d.13.07.1968.

2.   Anni Kristina (Erlandsson) Johansson, Wåxlanda Silbodal, f.26.10.1913 Stenslanda g.21.05.1941 m/Alf Johansson f.17.11.1904 Ö. Bön Karlanda.

3.   Astrid Marie (Erlandsson) Berglund, Berget, Stenslanda, f.28.02.1915 Stenslanda. g.04.08.1949 m/hemmansägare o handl Kurt Berglund f.17.12.1907 Ö.Bön Karlanda. d.01.08.1971.

4.   Elna Mathilda Nilsson, f.05.06.1917 Stenslanda, d.04.02.1932 Stenslanda av tuberkulær hjernehinnebetennelse.

5.   Dagny Linnéa (Erlandsson) Gustavsson, Stockholm/Årjäng, f.27.09.1920 Stenslanda, d.2014. g.28.06.1947 m/Snickare Erik Folke Gustavsson, f.01.02.1917 Liane Karlanda.  

6.   Gunnild Viktoria (Erlandsson) Jordansson, f.10.09.1926 Stenslanda, d.15.07.1971 g.18.08.1951 m/Hemmansägare Sven Helge Mortimer Jordansson, f.10.11.1919 S.Ström Silbodal.

 

 

Rasmus Hansson Skaret (24), Skaret (19-1) i Alvdal, f.09.10.1820, d.19.02.1899 av hjerneslag barn m/Elen Blostrupsd., Kristoffersplass (28-6) i Alvdal, f.24.03.1826, d.15.07.1899.

A.  Blostrup Rasmusson, Polk County, Wisconsin, USA, f.07.07.1856, d.10.04.1911, dro 02.05.1879 med Hero fra Oslo som skomaker til Menomonie, sagbruksarbeider i ft-1880, g.m/Helene (Lina/Elena) Johnsd., f.27.06.1866 Bragernes, d.22.12.1957.

1.   Helena, f.1888.

2.   Hjalmar Richard f.1890, d.18.07.1963.

3.   Elvina B., f.1897.

Rasmus (24) g.21.10.1861 m/Oline Kristoffersd. (25), f.27.07.1839 Bukkeplass (93-1) (Moseng) i Folldal, d.05.03.1919.

A.  Gjertrud, f.15.08.1861, d.11.04.1936 Sandeggen av magekreft som husholderske, tjente som kvægrøgterske på Solheim (13-5) i Elverum under 1900-tellingene.

B.  Hans Rasmusson Skaret (12), Skaret (19-1) i Alvdal, f.24.01.1863, d.17.04.1932 av slagtilfelle g.24.06.1889 m/Mille Håkonsd. (13) (foreldre), f.16.08.1869, d.09.09.1940. (Etterkommere).

C.  Berit Rasmusd., f.24.05.1865 barn m/Kristoffer P Eggen, f.21.10.1861. Han ble gift i Amerika m/Marit Håkonsd. Fløtten, f.23.05.1864.

1.   Ragna Lieng, Åmot, f.21.08.1889, d.11.11.1980 barn m/Sigurd Simensen Snarud, f.1888. (Hun skulle ha et barn før disse)

i.    Petter Snarud, Kjelsås i Oslo, f.04.12.1913, d.12.08.1990, k.1928 Alvdal g.1949 m/Thordis Frida (Farstad) Snarud, f.22.07.1914 Haram, d.02.10.2004.

Ragna barn m/Sigurd Olsen Bjørsland, f.1897, Skogsarbeider.

i.    Ragnvald Lieng, Åmot, f.06.03.1921, d.12.04.1997.

ii.   Ottar Kristian Lieng, Rena, f.28.09.1924, d.29.01.2017 1g.19.12.1959 m/Sigrunn (Evensen) Lieng, Stor-Elvdal, f.15.09.1926, d.12.09.2004, 2g.19.02.1966 m/Nora Oddveig (Johnsen) Lieng, f.22.08.1945, d.05.10.2018.

Berit g.10.06.1908 Romedal m/husmann og enkemann Severin Johannesson Granli, Stange, f.24.07.1869 Præsterudeie på Vallset i Romedal.

1.   Birger Granli, Gillundstranda, Stange, f.15.02.1908 Stenbergeie i Romedal, d.20.12.1982 g.26.08.1929 m/Anna Elise, f.20.11.1906, d.25.09.1984.

i.    Jørgen Granlie, Solna i Sverige, f.28.07.1929.

D.  Marit Rasmusd., Storperstuen/Furulund (10-87) i Stor-Elvdal, f.04.09.1867, d.18.04.1935 av blodpropp Stor-Elvdal g.28.12.1901 m/Simen Olsen Storperstuen, f.02.07.1878, d.1960, skogskar og sagbruksarbeider på Rasten Dampsag og Høvleri.

1.   Sigrid Gundersen, Bråten (9-38) Stor-Elvdal, f.06.09.1902, d.23.11.1987 g.22.11.1924 m/Ola Gundersen Evenstad, f.03.06.1894 Kaldbekksvea nordre (10-23) Stor-Elvdal, d.04.01.1986.

i.    Helga Målfrid Asphaug, Skjæret (10-107) Stor-Elvdal, f.12.03.1925, d.15.03.1981, g.1944 m/Kai Asphaug f.09.01.1920 Stor-Elvdal, d.08.07.2006, kunstmaler.

a.   Jan Asphaug, Lørenskog, f.10.12.1943, d.21.05.1999.

ii.   Stein Gunder Bråten, Stor-Elvdal, f.19.06.1927, d.10.01.1998.

2.   Odd Furulund, Stor-Elvdal, f.29.05.1904, d.29.12.1989, sagbruksarbeider og kasserer for Rasta idrettslag g.1945 m/Kari Sigbjørg (Helgesen) Furulund, f.04.01.1908, d.16.05.1991.

3.   Olga (Furulund) Andreassen, Stor-Elvdal, f.02.12.1906, d.19.07.1986 g.m/Asbjørn Andreassen, f.25.09.1913, druknet 24.10.1964.

iii. Olav Andreassen, f.03.04.1944, d.24.11.1967 England etter ei ulykke på sjøen.

4.   Rolf Furulund, Tynset, f.13.03.1909, d.02.02.1987, var innom Oslo der han blant annet jobbet på Fossum Trelast og sagbruk ved Bogstadvannet g.m/Anna Furulund, f.18.02.1904 Rendalen (døpt i Lilleelvdalen), d.31.05.1989.

E.   Kristoffer Rasmusson, Amerika, f.14.08.1870, dro 01.03.1894 til Hudson med Thingvalla barn m/Anna Kristine Steisandeggmoen, Aaseggen Ytre Rendalen, f.26.02.1867 (hun ble g.31.12.1899 m/(Ole) Rikard Hansen Skogberget, f.04.01.1871 Y. Rendalen, d.1960).

1.   Olaf, f.04.02.1890, Ytre Rendalen, konf.01.10.1905, skogsarbeider i 1910.

F.   Martin Rasmusson, Amerika, f.01.05.1872, dro 18.04.1890 vestover.

G.  Ola Rasmusson Sandeggen, Sandegga (20-28) i Alvdal, f.10.04.1875, d.20.02.1961 g.29.10.1898 m/Anne Ellingsd., f.13.02.1872 Kloppbekkmoen (20-29), d.18.01.1907 i barselseng.

1.   Oddlaug Elida Valråmoen, Valråmoen (16-5) i Alvdal, f.08.10.1897, d.15.07.1982 g.25.10.1922 m/Per O Valråmoen, f.02.12.1893, d.30.08.1976.

i.    Odd Arne Valråmoen, Valråmoen (16-5) i Alvdal, f.02.02.1934, d.03.07.2016 g.30.04.1955 Folldal m/Annie (Ulberget) Lien, Elverum, f.04.11.1937 Deset, d.17.01.2000.

Odd Arne g.10.10.1959 (sorenskriveren i Nord-Østerdal) m/Alvhild Paula (Mæle) Valråmoen, f.27.08.1937 Kvikne, d.06.07.2019.

2.   Ragna Johanne, f.17.11.1899, d.13.07.1904 Fredriksværn og gravlagt der.

3.   Ragnvald, Sandegga (20-28) i Alvdal, f.12.12.1901, d.10.05.1994 barn m/Inga Maria Olsd. Øian, f.07.10.1903.

i.    Oddny (Øian) Hyttemoen, Solhaug (20-139) i Alvdal, f.26.03.1923, d.19.10.2006, Thina og Ola Frankmoens fosterdatter g.28.03.1942 m/Arne Sigmund Hyttemoen, f.26.10.1919, d.21.09.1996.

4.   Martin Sandeggen, Vestlund (20-102) i Alvdal, f.17.04.1904, d.12.06.1979 g.18.11.1936 m/Elbjørg Lilleholmen, f.03.03.1905 Kvernhusøyhaugen (20-52) Alvdal, d.02.06.1992.

i.    Olav Sandeggen, Skedsmokorset, f.12.12.1937, d.10.09.2019 g.28.12.1962 m/Gunnveig Marie (Osflaten) Sandeggen, f.13.08.1943 Os, d.30.03.2017.

H.  Maria Rasmusd., f.29.09.1878, d.14.01.1935 av magekreft som budeie på Sandeggen. Tjenestepige og budeie på Klokkerhaugen under 1900 tellingene.

I.    Peder Rasmusson, f.22.04.1881, dro til Amerika.

 

 

Håkon Eriksson Fløtten (26), Fløtten (18-2) (Søndre Eggen) i Alvdal, f.08.09.1815, d.02.11.1887 g.26.06.1861 m/Mari Paulsd. (27), fra Røsta (31-9,11) i Egnunden i Alvdal, f.02.09.1840 Furuhovde i Folldal, d.02.01.1930 av aldersomssvakhet som fattiglem på gamlehjemmet.

A.  Erik Håkonsson Føtten, Fløtten (18-2) Alvdal, f.06.05.1862, d.21.08.1935 av leversykdom, g.27.05.1896 m/Kari Kristoffersd. Måneggen (4-55), f.13.12.1865, d.01.02.1953.

1.   Hågen Fløtten, f.30.11.1896, dro 25.05.1923 til USA, elektriker.

2.   Mari Louise Gulløien, Gullberg (20-105) i Alvdal, f.08.08.1898, d.30.06.1985 g.m/tømmermann Ola Gulløien, f.30.09.1899, d.30.06.1984.

3.   Kristoffer Fløtten, Fløtten (18-2) i Alvdal, f.06.09.1900, d.12.01.1962.

4.   Ellen Bergljot Fløtten, Fløtten (18-2) i Alvdal, f.11.10.1902, d.04.05.1983.

5.   Erikka Kolstad, Furuheim (7-161) i Alvdal, f.23.01.1906, d.08.10.1992 g.16.10.1937 m/kaptein Sigurd Andreas Kolstad, f.08.03.1904 i Tolga, d.25.06.1973.

B.  Marit Håkonsd., f.23.05.1864, Amerike, der g.m/Kristoffer P Eggen, f.21.10.1861. De (hun/han) 28.04.1893 fra Oslo m/Montebello. Han hadde barn m/Berit Rasmusd. Skaret, f.24.05.1865.

C.  Peder Håkonsson Fløtten, Urdlimoen (12-61) i Alvdal, f.06.07.1866, d.19.04.1948 barn m/Anne Rasmusd. Berget, f.10.07.1862 Tolga, d.06.06.1924. Hun ble g.m/Brostrup Jonsson Sandtrøen, kom til Nybakk (9-38).

1.   Marit Pedersd., Øvre Rendal, f.10.07.1888, d.1978 Oppdal barn m/skogsarbeider Karl Martin Olufsen Bardal, Rendalen, f.01.10.1883 Egge i Steinkjer, d.08.04.1929 Tynset.

i.    (Anna) Margit Oddlien, Strømsløkken (3-1) Alvdal, f.21.01.1909, d.02.03.1979 g.18.11.1937 i Tynset m/Anders Lauritsen Oddlien, f.18.11.1907 Tynset, d.07.10.1985.

b.   Tor Kjell Oddlien, Tynset, f.18.03.1940, d.11.01.2004.

d.   Arne Magnar Oddlien, Ski, f.19.05.1944, d.30.10.2019.

e.   Bjørn Håvard Oddlien, Øistad (23-147) Alvdal, f.11.01.1946, d.11.07.1991.

Marit g.01.07.1911 m/Anton Torsteinsen Solberg, f.16.06.1882 Øvre Rendalen, d.1975.

i.    Signe (Solberg) Hanstensen, Rendalen, f.31.12.1910 Rendalen, d.01.06.1985 g.14.09.1929 m/Håkon Hanstensen f.25.07.1909 Øvre Rendalen.

b.   Finn Ove Hansteensen, Oppdal, f.12.07.1940, d.10.04.1989.

3.   Alexander Hansteensen, Fredrikstad, f.30.05.1975, d. 04.02.2000.

c.   Juul Hansteensen, Oslo, f.22.12.1942, d.07.07.1993 g.m/Wenche Helene Kvamme, Våle i Vestfold, f.17.01.1946, d.11.11.2012.

Juul g.m/Oddlaug Kvamen, Bærum, f.17.09.1947, d.28.01.2009..

e.   Wiggo Hansteensen, Drammen, f.22.09.1949 Aremark, d.03.01.1992 g.11.09.1971 m/Gunnhild Jordheim Hansteensen Hemsedal, f.27.03.1950 Hemsedal, d.26.07.2017.

Peder g.14.02.1898 m/Kari Jonsd., f.21.08.1875 Roa (5-2) i Alvdal, d.15.10.1956.

1.   Franciska Mathilde, Landfastøyen (12-11) i Alvdal, f.26.08.1898, d.17.09.1918 g.02.07.1915 m/Sigurd Øien, f.08.12.1888, d.24.04.1985.

i.    Inga Kitty (Øyen) Nergård, Lovund på Lurøy, f.22.11.1915, d.10.02.2012 g.m/Elias Johan Emil Nergård, f.08.05.1922, d.17.05.1962.

a.   Frøystein Sigurd Nergård, Lurøy, f.28.08.1947, d.13.09.2000.

ii.   Ola Øien, Nymoen (13-19) i Alvdal, f.06.06.1917, d.03.09.1970 g.m/Kristine (Orten) Øien, Molde f.29.04.1919 Molde, d.05.12.2003.

Ola g.14.03.1964 (sorenskriveren i Nord-Østerdal) m/tidligere gifte Else (Brudeseth) Øien, Folldal (55-100), f.17.05.1930 (Bolsøy) USA, d.08.02.1999.

2.   Helmer Fløtten, Nordvik på Helgeland, f.27.03.1900 Løten, d.25.05.1985 Hemnes, lærer g.m/Dagrun Eilisiv Hestmann Fløtten, Korgen i Hemnes, f.05.02.1917, d.04.09.2010.

3.   Inga Josefine, Sverige, f.08.11.1901, g.i Tynset 30.06.1925 m/Gustav Dahlsten, f.1901 Tännes i Sverige.

4.   Paula (Fløtten) Evenstad, tvilling, Nymoen (13-19) i Alvdal, f. 23.03.1910, d.25.03.1995, g.1966 m/Even Evenstad, f.25.10.1911 Nordre Osen, d.22.10.2004, fra N. Osen.

5.   Klara (Fløtten) Øian, tvilling, Urdlimoen (12-61) i Alvdal, f.23.03.1910, d.04.02.2005 g.08.12.1951 m/Ottar Øian, fra Øyan i Alvdal, f.20.05.1909, d.20.09.1976.

6.   Aksel Føtten, Egnundbakken (31-51, 3-16) i Alvdal, f.21.10.1914, d.17.12.1992 g.24.10.1937 m/Frida Fløtten, f.28.05.1910 Jørgenshaug i Tynset, d.25.08.2001.

ii.   Solveig Fløtten, Tynset, f.06.04.1950, d.05.04.2001.

D.  Mille Håkonsd. Fløtten (13), Skaret (19-1) i Alvdal, f.16.08.1869, d.09.09.1940 g.24.06.1889 m/Hans Rasmusson Skaret (12) (foreldre), f.24.01.1863, d.17.04.1932 av slagtilfelle. (Etterkommere).

E.   Hågen Håkonsson, Hårdnes ne’ate (12-37) i Alvdal, f.05.12.1871, d.03.03.1947 g.15.12.1899 Løten m/Katrine Olsd., f.04.01.1873 Ne’er Nesset i Alvdal, d.07.10.1955.

1.   Magnora Løkken, Hårdnes ne’ate (12-37) i Alvdal, f.08.03.1900 Løten, d.06.12.1979 g.m/Arne L Løkken, f.08.01.1897 Sør-Aurdal, d.08.12.1982.

i.    Dagny Kjelvik Utgård, Vesterøy i Hvaler, f.17.06.1922 Sør-Aurdal, d.30.08.2018 g.02.09 1950 (lysning i Hvaler) m/fisker Herman Ingvald (Johannessen) Utgård, f.16.10.1911, d.14.01.2000.

ii.   Leif Håkon Løkken, Hårdnes ne’ate (12-37) i Alvdal, f.18.02.1930, d.23.02.1983.

Mari Paulsd. (27), Bakken (20-1) 2g.08.06.1891 m/enkemann Lars Olsson Bakken, f.02.01.1826, d.04.07.1907.

 

 

Avle Kristiansson Bjørn (28), Bjørnsplass (25-14) i Alvdal, f.05.06.1830, d.07.11.1920 g.11.07.1860 m/Marit Andersd. (29), f.03.02.1824 Dølhaugen (23-28) i Alvdal, d.22.10.1905.

A.  Kristian Avlesson Bjørn (14), Bjørnsplass (25-14) i Alvdal, f.29.06.1862, d.17.08.1937 av kronisk hjerte- og leversykdom g.01.05.1889 m/Eline Torbergsd. (15) (foreldre), f.13.05.1868 Eriksbakken (28-20) i Alvdal, d.08.12.1949. (Etterkommere).

B.  Berit Avlesd., Grågarden (25-15) i Alvdal, f.30.04.1865, d.10.01.1949 g.22.05.1894 m/Simen Pedersson Grågard, f.26.12.1868, d.21.11.1907.

1.   Peder Simensson Gråplass, Grågarden (25-15) i Alvdal, f.31.08.1895, d.22.12.1957 g.20.05.1941 m/Kari Olsd. Gjermundshaug (23-15) Alvdal, tvilling, f.23.11.1897, d.02.07.1977.

i.    Bjørg Signy (Gråplass) Eriksson, Grågarden (25-15), f.22.08.1941, d.16.11.2018 g.23.06.1962 m/Bengt Erik Eriksson, f. 21.03.1939 Ryggesbo i Sverige, d.19.03.2014.

2.   Kirsti Gråplass, Alvdal, f.27.06.1898, d.03.03.1962.

3.   Marit (Gråplass) Orhagen, Drammen, f.15.07.1901, d.15.01.1984 g.m/Marino Orhagen, f.21.03.1903, d.12.11.1989.

4.   Anna Øien, Øien (25-1) i Alvdal, f.06.05.1904, d.05.12.1991 g.18.06.1937 m/Håkon Emilsson Øien, f.25.08.1901, d.27.04.1940, falt for ei kule fra sine egne ved Einundbrua i kamp mot tyskerne.

i.    Fritz Emil Øien, Øien (25-1) i Alvdal, f.11.10.1937, d.01.11.1984.

5.   Anne Øien, Øiset (23-72) Alvdal, f.17.02.1907, gravlagt 21.08.1944 g.01.11.1934 m/Erik Emilsson Øien Alvdal, f.09.05.1906, d.28.05.1982.

i.    Bodil (Øien) Oldertrøen, Tynset (72-18), f.28.08.1935, d.28.07.2018.

C.  Anders Avlesson, Grimsgård (7-15) i Alvdal, f.03.02.1868, d.29.05.1947, dreiv så smått med skomakararbeid attåt han styrte med garden g.19.10.1896 m/Oline Maria Mortensd. Litrøen, f.02.02.1871, d.29.01.1953.

1.   Marit Hoelset, Holset (7-198) Alvdal, f.14.08.1898, d.06.07.1975 g.09.08.1920 Tynset m/Asbjørn Hoelset, f.13.12.1896 Skredderhaug (25-19) i Alvdal, d.27.07.1956.

i.    Gudlaug Morønning, Morønning (20-76) i Alvdal, f.04.01.1921, d.08.06.2004 g.18.10.1947 m/Berger O Morønning, f.04.06.1912, d.09.11.1995

b.   Magny Morønning, Kanada, f.26.08.1950, d.2006.

ii.   Per A. Hoelset, Hoelset (7-198) Alvdal, f.15.06.1924, d.13.04.2015 g.24.05.1947 m/Solveig (Lilleeng) Hoelset, f.14.04.1924 Engset (23-80) Alvdal, d.12.08.2011.

iii. Olaug Hoelset, f.15.02.1929, d.28.02.1929.

2.   Gudlaug Enget, Vårtun (26-8) i Alvdal, f.03.06.1901, d.13.04.1984 g.03.06.1928 m/Arne Enget, f.16.11.1901, d.14.01.1970, rydda Vårtun drev også som snekker.

i.    Liv Borgny Pedersen, Stortorhaugen (7-69) Alvdal, f.15.01.1930, d.27.07.1998 g.17.10.1953 (Røros) m/Bjarne Paul Pedersen, f.22.01.1924 i Sel, d.19.08.2011.

iii. Anders Enget Vårtun, Vårtun (26-8) i Alvdal, f.20.01.1934, d.10.01.1994 g.1966 m/Gunveig (Follstad) Vårtun, f.03.04.1940 Follstad (28-47) Alvdal, d.14.06.2017.

3.   Anna Mortensplass, Skolestuen (24-6) i Alvdal, f.15.11.1902, d.08.03.1976 g.15.09.1943 m/Olaf Sverre Mortensplass, f.02.03.1904 Mortensplass (25-17), d.16.03.1995.

4.   Margit Trøeng, Trøenget (24-8) i Alvdal, f.15.02.1905, d.28.10.1988 g.24.05.1944 m/Ola Trøeng, f.27.05.1907 Estensplass (23-20) Alvdal, d.18.03.1993.

5.   Asbjørg Olette Mæleng, Mælum (23-73) i Alvdal, f.08.06.1908, d.30.06.1982 g.m/Ole O Mæleng, f.18.09.1907 Mæleng store (23-34), d.01.09.1990.

6.   Asbjørn Magnar Grimsgård, Grimsgård (7-15) i Alvdal, f.03.03.1916, d.25.02.1989, tok over i 1942 g.31.08.1940 m/Jorunn (Helsing) Grimsgård, f.02.08.1916 Sivilmoen (2-29) Alvdal, d.26.05.1983.

iii. Jon Olav Grimsgård, Alvdal, f.22.07.1956, d.08.09.1974.

 

 

Elisabet Pedersd. (31), Eriksbakken (28-20) i Alvdal, f.09.10.1823, d.22.03.1892 barn m/ungkar Lars Johnsson Rønningen, Faadalen Søndre (112-10), Tynset, f.06.11.1833, d.03.11.1915.

A.  Jøran Larsd., Mossbank, Saskachewan i Canada, f.23.01.1857 g.12.07.1879 Alvdal m/Esten Larsson Rykroken (48-4) Folldal, f.24.02.1855, d.1933. De reiste til Amerika 29.05.1880.

1.   Charlie, f.1882.

2.   Eline.

3.   Lawrence, f.1887.

4.   Henry, f.1889.

5.   Ida, f.1894.

6.   Julia, f.1897.

7.   Edwin, f.1899.

Torberg Embretsson (30), Eriksbakken (28-20) i Alvdal, f.1831, d.31.10.1907, fra Galten i Engerdal, Engerdal/Fløtningen g.12.10.1859 m/Elisabet (31).

A.  Juditta Torbergsd., Folløyen (28-32) i Alvdal, f.16.01.1860, d.27.11.1953, g.01.06.1882 m/søskenbarnet Bernt Larsson Bukplass, f.13.11.1858 Alvdal, d.28.01.1932 av hjerneblødning på Sanderud asyl.

1.   Berit Berntsd. (Steivang) Hansen, Nordheim (10-44 i Alvdal, f.14.07.1882, d.09.06.1969, g.10.03.1909 m/Karenius Hansen Torsplass (28-1) Alvdal, f.15.06.1884, d.23.10.1940.

i.    Berger Steivang, Steivang (9-87) i Alvdal, f.01.06.1904, d.30.04.1995 g.29.04.1927 m/Olga Syverine (Oline Severine) Pedersd. Steivang, f.07.01.1897, d.09.03.1986.

a.   Gudlaug (Steivang) Bergseth, Nyberg (tomt 2, 9-17) i Alvdal, f.03.06.1927, d.04.12.2003 g.02.07.1949 m/Kåre Eilif Bergseth, f.04.04.1929 Øvre Rendalen, d.09.03.2013, maler.

b.   Per Kolbjørn, f.08.10.1929, d.24.02.1930.

c.   Per Kolbjørn Steivang, Steivang (9-87) Alvdal, f.04.10.1931, d.10.11.2013.

d.   Bjarne Steivang, Alvdal, f.01.01.1933, d.04.04.2018 g.1959 m/Kjellaug Ingeborg (Årsnes) Steivang, f.10.10.1932 Hjørundfjord, d.16.05.2012 Håvoll i Ørsta.

ii.   Aslaug Borghild Molstad, Hamar, f.24.12.1910, d.07.05.1987 g.m/Alfred Molstad, f.04.11.1908 Hamar, d.04.01.1984.

iii. Håkon Hansen, Oslo, f.01.07.1912, d.22.01.1991, arbeider på Folldals verk g.23.11.1934 m/Torbjørg (Sandli) Hansen, f.04.04.1912, d.16.05.1981.

a.   Tove Margrethe (Hansen) Åsmot, Horten, f.28.08.1931, d.15.01.2020 g.m/Hans Aatos Åsmot, Kongsvinger, f.20.02.1930 Forssa Finland, d.19.04.2013.

b.   Ole Kolbjørn Hansen, Nannestad, f.09.04.1935, d.01.04.2013

d.   Tor Håkon Mikkelsen, Oslo, f.10.07.1942, d.07.08.2010 g.2000 m/Karin (Olsen) Mikkelsen, f.28.02.1937, d.28.02.2001.

iv.  Egil Kolbjørn Hansen, Folldal, f.25.04.1915, d.05.08.1984, maler g.01.10.1940 Alvdal m/Ingeborg (Grue) Hansen, f.01.03.1917 Tolga, d.25.02.2003.

a.   Karin (Hansen) Dahl, Hamar, f.13.02.1941, d.23.01.1997 g.21.11.1959 m/Harald Jonny Dahl, f.05.09.1937 Eidsberg, d.15.01.2018.

2.   Tommy Dahl, f.09.01.1962, d.02.05.1980.

b.   Palma (Hansen) Dahl, Koppang, f.04.07.1943, d.24.02.2018.

v.   Hjørdis (Hansen) Kristiansen, Hamar, f.19.09.1917, d.10.05.2018 g.05.09.1940 Alvdal m/Karl Kristiansen, f.30.05.1909, d.03.02.1979.

a.   Kåre Henry Kristiansen, Fjellstad (10-67) Alvdal, f.17.08.1942 Roa (5-2) Alvdal, d.19.11.2008.

2.   Elisabet Berntsd., f.13.03.1886, d.mai.1974 g.i Amerika m/Iver Iversen Sanderud, f.11.02.1888 Sør-Odal, d.1972. Hun dro til Amerika 14.04.1905.

3.   Helene Kristine Berntsd., f.18.08.1888, d.07.10.1935 gravlagt på Hamar, g.18.06.1918 i Johannes Christiania m/enkemann og jernbanearbeider Nils Olsen Høiby, f.06.08.1873 Furnes, d.28.09.1952.

4.   Thina Berntsd. Frankmoen, Frankmoen (10-34) i Alvdal, f.24.11.1890, d.20.06.1982, g.14.07.1926 m/enkemann Ola K Frankmoen, f.22.07.1883, d.24.04.1961.

i.    Fosterdatter, Oddny (Øian) Hyttemoen, Solhaug (20-139) i Alvdal, f.26.03.1923, d.19.10.2006 g.28.03.1942 m/Arne Hyttemoen, f.26.10.1919, d.21.09.1996.

ii.   Fosterdatter, Oddrun Marit Øian, Tønsberg, f.01.06.1931, d.05.03.2014.

5.   Laura Berntsd., f.29.10.1893, d.04.01.1897 av lungebetennelse.

6.   Olga Berntsd. Lundin, Øyan (7-166) i Alvdal, f.01.02.1896, d.30.01.1989 g.27.12.1921 m/Kristian L Lundin, f.13.09.1882 Muruåsen i Jordet på Trysil, d.30.04.1966, maler.

i.    Jenny Kristine Skogli, Brekkemo (7-241) i Alvdal, f.28.01.1922, d.28.09.2012 g.30.11.1946 m/Simon Skogli, f.03.10.1918, d.24.05.1999, ansatt på sementfabrikken ved Strømmen.

ii.   Lilly Borghild (Lundin) Storsand, Alvdal, f.15.11.1923, d.06.07.2008 g.m/Knut Storsand, f.11.01.1914, d.07.05.1977 Skedsmo.

iii. Kjell Olai, f.21.05.1926, d.20.12.1945. Drepen i ei skyteulykke.

vi.  Arne Henry Lundin, Steilund (7-439) Alvdal, f.10.04.1928, d.20.02.1998.

v.   Inga Synnøve (Lundin) Skogli, Ringstad (9-92) i Alvdal, f.05.04.1930, d.15.03.2015 g.09.06.1951 (byfogden Oslo) m/snekker Oddbjørn Skogli, f.05.05.1928 Skogli (9-32), d.15.07.2014.

7.   Laura Berntsd., f.02.11.1898, d.09.06.1899 av hjernebetennelse.

8.   Lars Folløien, Alvdal, f.22.08.1900, d.16.06.1982, tok over og drev gården.

9.   Inga Berntsd., f.29.06.1903, d.13.10.1918 av spanskesjuken.

B.  Ingrid Torbergsd., f.15.03.1863, d.14.07.1868.

C.  Peder Torbergsson, Eriksbakken (28-20) i Alvdal, f.05.10.1865, d.23.01.1950, overtok gården g.13.05.1890 m/Ingeborg Mortensd. Litrøen, Alvdal, f.04.02.1867, d.20.05.1945.

1.   Elisabeth Holtebu, Oslo, f.19.02.1891, d.09.01.1986 g.1911 m/lærer Olav Holtebu fra Herefoss i Birkenes, f.02.07.1883, d.08.06.1956 (tanter ble 104 og 109 år gamle), Gravlagte i Østre Aker.

i.    Astrid Holtebu, Barkald i Alvdal, f.22.03.1912, d.25.07.1912.

ii.   Nils Asbjørn Holtebu, Oslo, f.27.06.1913, d.18.12.1989, g.18.11.1939 m/Aslaug (Løkke) Holtebu, f.14.03.1918 Råde, d.02.11.1998.

b.   Arild Odd Holtebu, Oslo, f.07.10.1942, d.14.06.2008.

iii. Ingebjørg Aakeberg, Råde, f.08.05.1915, d.28.04.1976 g.m/Kristoffer N Aakeberg, f.26.11.1903, d.08.12.1982.

iv.  Per Arnfinn Holtebu, Oslo, f.18.11.1918, d.07.05.1985 g.m/Annelise (Kristiansen) Holtebu, f.07.05.1922, d.16.09.2011.

v.   Gunnvor (Holtebu) Gamst, Oslo, f.17.03.1920, 15.10.2012 g.m/Johannes Gamst, f.04.01.1920, d.18.08.1983.

b.   Eivind Ottar Gamst, f.10.09.1955, d.18.11.1997.

vi.  Oddmund Holtebu, Oslo, f.13.07.1923 Råde, d.18.03.1958, døde plutselig.

2.   Teodor Eriksbakken Midttun, Midttun (7-210) i Alvdal, f.03.10.1892, d.08.07.1959 g.21.02.1917 m/(Janna) Bertine Berntsd. Amundsplass, f.22.04.1899, d.28.03.1989.

i.    Per Midttun, Lundbo (28-52) i Alvdal, f.11.09.1917, d.23.10.1995, snekker g.17.07.1948 Åmot m/Astrid (Lindstad) Midttun, se Skredderhaugbakken (28-52) Alvdal, f.20.07.1925 Rena, d.18.02.2016.

b.   Bodil Midttun, Bergen, f.22.10.1952, d.18.09.1974.

ii.   Bjarne Midttun, Alvdal, f.11.06.1923, d.07.01.2005, murer i Oslo g.1952 m/Berit (Hilstad) Midttun, f.30.10.1924 Meldal, d.22.01.2016.

iii. Torbjørn Midttun, Hamar, f.13.07.1925, d.29.07.2017, elektriker g.29.12.1951 Alvdal m/Ragnhild (Skjellerud) Midttun, f.15.09.1925 Østre Toten (Lena), d.18.07.2015.

iv.  Halvard Midttun, Lørenskog, f.17.08.1938, d.04.04.2011 g.1977 m/Reidun (Eriksen) Midttun, f.20.05.1948 Vestby, d.11.10.2011.

3.   Gudlaug Måntrøen, Måntrøen (7-55) i Alvdal, f.07.09.1895, d.22.08.1982 g.29.04.1917 (Trondheim) m/Brostrup Måntrøen, f.02.07.1886, d.08.03.1972.

i.    Johan Måntrøen, Viken (9-168) i Alvdal, f.29.10.1917, d.22.12.2007, forpakter Prestegården g.06.10.1945 m/Astrid (Nyhus) Måntrøen, f.03.09.1917, d.27.10.2003.

ii.   Kari Lunden, Romedal, f.07.06.1920, d.22.07.1985 g.m/Thorbjørn Lunden, f.06.03.1919, d.03.08.2010.

iii. Per Måntrøen, Borgestad (7-329) i Alvdal, f.10.03.1927, d.02.11.2012 arbeider på handelslagret g.21.11.1953 m/Turid Mette (Sørhus) Måntrøen, f.07.02.1932, d.08.05.2007.

iv.  Ingebjørn Måntrøen, Norbø (26-13) i Alvdal, f.30.05.1929, d.08.12.1992, bygningsarbeider.

v.   Gudbjørn Måntrøen, Måntrøen (7-55) i Alvdal, f.16.06.1941, d.10.03.2018.

4.   Morten Eriksbakken, Eriksbakken (28-20) i Alvdal, f.16.01.1898, d.24.12.1974.

5.   Ingmar, f.15.10.1900, d.03.10.1956.

6.   Olav Eriksbakken, Brummundal, f.03.02.1903, d.09.02.1950, lærer g.28.12.1929 Alvdal m/Eldbjørg (Stokdal) Eriksbakken, f.21.09.1903 Alvdal, d.20.09.1992 Hamar.

i.    Per Jon Eriksbakken, Ringsaker, f.18.03.1931, d.02.11.1975.

7.   Petra Ligård, Alvdal, Ligarden (23-4) Alvdal, f.08.02.1909, d.17.12.1996 g.03.06.1936 m/Håkon Ligård, f.24.10.1907, d.10.11.1993.

D.  Eline Torbergsd. (15), Bjørnsplass (25-14) i Alvdal, f.13.05.1868, d.08.12.1949 g.01.05.1889 m/Kristian Avlesson Bjørn (14) (foreldre), f.29.06.1862, d.17.08.1937 av kronisk hjerte- og leversykdom. (Etterkommere).

E.   Ingrid Torbergsd., f.28.05.1871, d.04.09.1937 av hjerte- og nyresykdom som ugift på gamlehjemmet. Var mange år i Amerika.

 

Oldeforeldregenerasjonen:

 

Karl August Fransen Aas (8) (foreldre), Oslo, f.03.08.1874 Trøgstad, d.14.03.1941 Lørenskog av kreft i spiserøret, kullarbeider g.16.11.1897 og skilt 03.03.1914 m/Oline Olsdatter (9) (foreldre), f.06.01.1876 Hof i Solør, d.24.02.1959 Økernveien 169 i Oslo.

A.  Klara Augusta (Aas) Nilsson, Økern, f.15.03.1897 Rikshopitalet, d.13.12.1960 av dårlig hjerte g.22.11.1914 Petrus m/møbelsnekker Johan Albert Bengtson, f.27.11.1893 Värmland, d.før 1923.

1.   Solveig Evelyn (Bengtson) Hansen, Grorud, f.14.01.1915, d.13.07.2002, g.10.09.1938 Østre Aker m/Leif Malthe Hansen, f.28.07.1911 Grorud, d.29.06.1992.

Klara g.1925 m/Johan Fridjof Nilsson, f.30.10.1890 Gøteborg, d.en stund før Klara, malermester.

1.   Kjell Yngve Nilsson, Bøler-/Opsal, f.20.03.1926, d.04.11.1981 av nyrekreft g.m/Haldis (Berntsen) Nilsson, f.03.10.1920 Nannestad, d.05.08.2001.

2.   Erik Fridthjof Nilsson, Økernveien 171 i Oslo, f.19.05.1929, d.05.08.1999 g.1960 m/Ellen Nilsson, f.27.10.1927 Danmark, d.01.07.2017.

3.   Greta Maria (Nilsson) Johnsen, Lillestrøm, f.28.08.1930, d.29.07.2008 g.1966 m/Johnny Emanuel Johnsen, f.08.08.1925 Lillestrøm, d.04.06.2009.

B.  Thoralf Arthur Aas (4), Oslo, f.14.04.1899, d.09.07.1981 g.09.12.1922 m/Solveig (Nyborg) Aas (5) (foreldre), f.10.12.1900, d.17.06.1976. (Etterkommere).

C.  Asbjørn Reidar Aas, f.23.03.1901, d.18.08.1985, rørlegger, lik sin far i utseende.

D.  Olav Erling Aas, f.14.04.1904 Kristiania, d.31.05.1971 av hjertet, anstatt på Standard.

E.   Alfred Valdemar, f.27.05.1906 Karlstadgt 13 i Kristiania, d.09.10.1924.

Oline (9) 2g.02.06.1916 Oslo byfogd m/enkemann og vognmand, Hans Kolstad f.07.11.1868 Stange.

A.  Eugen Reidar, Øvrefoss 10 i Oslo f.02.02.1915, d.08.03.2003 g.m/Hjørdis, f.26.11.1913 Y.Rendal, d.24.02.1998. Han hadde en halvbror (Aksel Vilhelm Kolstad f.16.05.1902, d.11.11.1984). Eugen bodde lenge i vika og flyttet da det ble revet.

3.   Jan Kolstad, Oslo, f.18.08.1941, d.27.11.2014.

 

 

Seth Olof Antonius Karlsson Örnberg (10) (foreldre), f.16.01.1870 Järpås (R) i Sverige, trolig død i Sverige, ukjent skjebne barn m/Anna Kajsa Nilsdatter (11) (foreldre), Nannestad, f.07.09.1867 Stenslanda i Silbodal i Sverige, d.12.02.1950, gravlagt i Silbodal. Hun bodde også i Kristiania og Skjeberg.

A.  Einar Ørnberg, Oslo, f.04.07.1896, d.27.07.1979 1g.ung m/Emma fra Odalen, d.06.07.1944 av kreft skifteattest.

Einar 2g.17.08.1946 Oslo byfogd m/Borghild Linea Haugen, f.25.09.1903 Eidsvoll, d.10.08.1947 av kreft.

Einar 3g.01.06.1952 hos byfogden i Oslo m/Olga, f.17.01.1915 Lesja, d.25.12.2002 Drammen, ansatt på Ullevål sykehus. De bodde på Storo i Oslo.

B.  Solveig (Nyborg) Aas (5), Oslo, f.10.12.1900, d.17.06.1976 g.09.12.1922 m/Thoralf Arthur Aas (4) (foreldre), f.14.04.1899, d.09.07.1981. (Etterkommere).

Antons sannsynlige uekte datter m/Ovidia Konstanse Landgraff, Kristiansand, f.26.04.1885, Lardal, Vestfold.

A.  Astrid Karoline, f.27.02.1909 Rikshospitalet i Oslo.

Anna Kajsa (11) g.m/husmann Ole Nyborg, f.15.10.1866 Rødenes, astmasyk. Han døde trolig før 1926 i Lørenskog, der de da trolig bodde. De bodde på Plassen Stendalen i Fet i 1910. Hun kom seinere til Nannestad, der hun døde.

 

 

Hans Rasmusson Skaret (12) (foreldre), Skaret (19-1) i Alvdal, f.24.01.1863, d.17.04.1932 av slagtilfelle, gårdbruker, g.24.06.1889 (Trondheim) m/Mille Hågensd. Fløtten (13) (foreldre), f.16.08.1869 Fløtten (18-2) i Alvdal, d.09.09.1940.

A.  Hanna (Skaret) Nyhus, Nesteby nedre (11-14) (Oppistu'u) i Alvdal, f.14.09.1889, d.28.01.1970, g.09.11.1918 m/Simon Simenson Nyhus, f.04.09.1889 Nyhus Alvdal, d.28.08.1959, gårdbruker.

1.   Sverre Nyhus, Nesteby nedre (11-14) (Oppistu'u) i Alvdal, f.22.02.1919, d.24.10.1975, gårdbruker.

2.   Bergljot (Nyhus) Prestholdt, Høvik i Bærum, f.30.03.1920, d.19.08.2004, g.03.11.1949 Oslo byfogd m/kontormann Hans Hansson Prestholdt, f.23.10.1914 Gvarv Telemark, d.23.05.1984.

3.   Magnild Helga (Nyhus) Samuelshaug, Bjørk (10-97) i Alvdal, f.31.12.1926, d.21.11.1997, g.04.11.1950 m/Arnolf M Emilson Samuelshaug, f.25.08.1922 Andershaugen Alvdal, d.05.08.1991, Jernbanearbeider.

4.   Håkon Nyhus, Jar i Bærum, f.26.08.1928, d.08.05.1984, snekker.

B.  Oline (Skaret) Ryfetten, Ryplassen (52-11) i Folldal, f.10.08.1891, d.11.05.1935 av cholelithiasis (gallestein) på Elverum sykehus g.28.04.1915 Trondheim Domkirke m/Tollef Jonson Ryfetten, f.13.04.1888, d.25.05.1957.

1.   Borgny (Ryfetten) Hage, Tynset, f.25.08.1915, d.31.12.2011, g.05.09.1942 Folldal m/Trygve Oleson Hage, f.30.10.1913 Nord-Fron, d.17.11.1994.

2.   Magnild (Ryfetten) Morstad, Gran, f.19.11.1916, d.21.03.2006 g.27.05.1950 m/Håkon Morstad, f.11.03.1914, d.28.03.1994.

i.    Anne Morstad, Langhus i Ski, f.30.03.1951, d.28.12.2000.

3.   Jon Ryfetten, Ryplassen (52-11) i Folldal, f.12.06.1922, d.23.04.1989 g.28.05.1955 m/Synnøve Marie Juhlsd. (Hansen) Ryfetten, f.21.04.1922 Enebakk, d.18.02.2006.

i.    Tore Ryfetten, Rykkin i Bærum, f.04.01.1956, d.27.11.2009.

C.  Ragna Margrethe (Skaret) Eggen, Solberg (19-5) i Alvdal, f.19.02.1893, d.08.07.1983 g.11.10.1924 Sollia m/småbruker Oskar Eggen, f.15.04.1899 Sollia, d.29.06.1995.

1.   Bergdis (Eggen) Holter, Alvdal, f.12.02.1925, d.23.04.2010 g.05.08.1950 Alvdal m/Kristen Holter, f.09.02.1926 Eidsberg, d.11.11.2009, verktøymester. De bodde mest på Gjøvik.

2.   Hans Eggen, Raufoss, f.03.05.1926, d.11.10.2013.

D.  Hans Skaret, Skaret (19-1) i Alvdal, f.11.11.1894, d.12.05.1954, gårdbruker barn m/Bertine Gurinsd. Morønning, Bymoen (18-8), f.29.12.1903, d.22.11.1985, g.24.05.1930 m/Georg Tronslien, f.28.04.1904, d.27.07.1971.

1.   Magnvor Odlaug, f.27.07.1922, d.02.04.1923 av hjertefeil.

Hans g.24.06.1924 m/Bertine Blostrupsd. (Røsten) Skaret, f.01.03.1901, d.14.01.1993.

1.   Mildrid (Skaret) Skogli, Rundstad (9-83) i Alvdal, f.05.09.1924, d.17.07.2001 g.08.02.1947 Røros m/Olav Skogli, f.03.10.1918, d.06.08.1970 ved ei bilulykke, taubanearbeider.

2.   Signe (Skaret) Løkken, Løkkemo (7-324) i Alvdal, f.22.05.1926, d.21.08.2011, g.03.07.1948 m/Gunnar Toreson Løkken, f.19.06.1928 Baugslien (Søstulia), d.22.05.2009, snekker og anleggsarbeider.

3.   Helge Skaret, Alvdal, f.02.04.1928, d.06.01.1985, matros, snekker.

4.   Bjørg (Skaret) Vangen, Fjellstad (18-38) i Alvdal, f.14.06.1930, d.30.06.2013 g.01.07.1950 Folldal m/Lars Einarson Vangen, f.03.10.1926 Vangen (7-93) Folldal, d.01.11.1998.

ii.   Helge Einar Vangen, Skogmo (20-254) Alvdal, f.09.10.1952, d.14.04.2011.

iii. Laila Beate Vangen Skogli, (7-533) Alvdal, f.11.10.1954, d.05.10.2010.

5.   Magne Reidar Skaret, Nederland, f.04.09.1932, d.01.03.1979 av kreft, motormann.

6.   Sindre Skaret, Skogli (9-32) i Alvdal, f.11.06.1934, d.14.08.1987, Skogsarbeider g.16.08.1958 m/Ingrid (Skogli) Skaret, f.15.03.1938, d.07.02.2018.

i.    Hans Olav Skaret, Skogli (9-32) i Alvdal, f.26.09.1958, d.06.10 2003.

7.   Bjarne Skaret, Alvdal, f.09.06.1936, d.16.01.2013, matros.

9.   Odd Kjartan Skaret, Furumo (20-175) Alvdal, f.08.04.1940, d.03.06.2014

10.Harald Jostein Skaret, Skaret (19-1) i Alvdal, f.28.05.1944, d.20.11.2009, gardbruker.

E.   Håkon Skaret (6), Lilleskaret (18-16) i Alvdal, f.21.03.1896, d.11.07.1961, småbruker g.15.03.1930 m/Tora Kristiansd. (Bjørn) Skaret (7) (foreldre), f.26.02.1902 Bjørnsplass Alvdal, d.15.08.1992.

F.   Gudrun Skaret, Bjørgly (20-150) Alvdal, f.15.05.1897, d.20.03.1962.

G.  Mina (Mimmi) (Skaret) Stokker, Sørum (24-1) i Gjerdrum, f.03.11.1900, d.19.10.1973 g.12.10.1929 Trefoldighetskirken Oslo m/Ole Olesen Stokker, f.17.03.1893, d.20.04.1974.

H.  Berna Skaret, Oslo, f.08.10.1902, d.21.09.1986.

I.    Helma (Skaret) Dahlen, Jevnaker, f.05.05.1909, d.31.10.1984 g.1955 m/oppsynsmann Karl Dahlen, f.21.05.1903, d.22.04.1988.

J.   Magne Skaret, f.13.06.1915, d.23.01.1917 av leversykdom.

 

 

Kristian Avlesson Bjørn (14) (foreldre), Bjørnsplads (25-14) i Alvdal, f.29.06.1862, d.17.08.1937 av kronisk hjerte- og leversykdom g.01.05.1889 m/Eline Torbergsd. Eriksbakken (15) (foreldre) Alvdal, f.13.05.1868 Eriksbakken (28-20) i Alvdal, d.08.12.1949.

A.  Avle Bjørn, Bjørnsplads (25-14) i Alvdal, f.11.07.1889, d.13.11.1975, gårdbruker g.21.04.1915 m/Berit Janna Eriksd., f.16.08.1893 Bukplassen (28-17) i Alvdal, d.21.11.1969.

1.   Ellfrid (Bjørn) Kveberg, Tynset, f.12.07.1915, d.18.01.1996, sydame, g.31.10.1946 m/Olav O. Kveberg, f.30.05.1908 Klokkarrønningen (12-1) Alvdal, d.29.04.1998, gårdstyrer på Tynset pleieheim.

ii.   Trond Kveberg, Tynset, f.20.05.1951, d.01.10.2007.

2.   Kristian Bjørn, Bjørnsplads (25-14) i Alvdal, f.22.08.1919, d.01.04.1993, gårdbruker g.20.10.1951 m/Margrethe Liv (Steien) Bjørn, f.16.01.1924, d.04.10.2018.

3.   Ingrid Elisabeth (Bjørn) Torgersen, Ytre Rendalen, f.17.01.1931, d.25.04.2013, kokke på pleiehjemmet g. m/Oskar Wilhelm Torgersen, f.29.09.1932 i Porsgrunn, d.22.03.1990.

4.   Erling Bjørn, f.17.01.1931, d.29.05.2015, Bjørnebo (10-102) Alvdal, bygningssnekker.

B.  Marit (Bjørn) Kjølhaug, Kjølhaugen (20-45) Alvdal, f.11.08.1891, d.30.04.1981 g.23.05.1917 m/Johan Kjølhaug, f.22.07.1889, d.26.05.1975, gårdbruker.

1.   John (Jo) Kjølhaug, Kjølhaugen (20-45) i Alvdal, f.17.05.1918, d.19.11.1978, gårdbruker g.01.12.1951 m/Marit (Flaten) Kjølhaug, f.19.01.1918 Flaten søndre (18-5) Alvdal, d.15.04.2016.

2.   Gunvor (Kjølhaug) Øien, Mo (7-311) Alvdal, f.30.12.1919, d.02.06.1988 g.12.01.1951 m/enkemann Erik E Øien, f.09.05.1906, d.28.05.1982, hadde leigevogner.

3.   Kristian Kjølhaug, Vesterheim (19-6) Alvdal, f.20.01.1926, d.08.05.1989, lastebilsjåfør.

C.  Elisabeth (Bjørn) Eggen, f.08.06.1896, d.26.10.1916 av difteri, Alvdal g.10.03.1916 m/Johannes Eggen, f.02.03.1883, d.13.03.1964.

1.   Erling Johannes Eggen, Utgard i Alvdal, f.14.08.1916, d.10.07.1984.

D.  Tora, f.04.05.1900, d.24.06.1900 av kighoste

E.   Tora Kristiansd. (Bjørn) Skaret (7), Lilleskaret (18-16) i Alvdal, f.26.02.1902, d.15.08.1992 g.15.03.1930 m/Håkon Skaret (6) (foreldre), småbruker, f.21.03.1896, d.11.07.1961.

 

Farfar og farmor:

 

Thoralf Arthur Aas (4) (foreldre), Økernveien 169 Oslo, f.14.04.1899 Helgesens gt. 42 i Kristiania, d.09.07.1981, ansatt på Standard kabelfabrikk til han gikk av g.09.12.1922 m/Solveig (Nyborg) Aas (5) (foreldre), Teisenveien 43 i Oslo, f.10.12.1900, d.17.06.1976. De bodde blant annet på Kabelheimen (Risløkka) og på Sinsen.

A.  Lillian Irene, Vestli, Oslo, f.05.09.1926, d.12.06.2007.

B.  Roger Øistein, Økernveien 169 i Oslo, f.16.08.1930, d.07.01.1998, snekkermester g.02.02.1952 m/Anne Margrethe (Isaksen) Aas, f.02.01.1925 Kragerø, d.06.11.1985.

1.   Thor Gunnar Aas, Økernveien 169, Oslo, f.13.07.1952, d.07.11.1985.

C.  Leif Arhur Aas (2), Oslo, f.05.05.1932 Aker, d.19.01.1985, Kjølemontør.